Otevření sportoviště a dětský den


První sobotní odpoledne v červnu (3.6.2017) se v Janově Dole konala tradiční oslava Dne dětí. Letos tato oslava byla výjimečná, protože se tento den také slavnostně otevíralo multifunkční sportoviště a dětské hřiště. Areál tak byl symbolicky předán do užívání místním obyvatelům a rekreantům.

Tento slavnostní okamžik ve spojení s nádherným počasím přilákal velké množství dětí s rodiči.

Po krátké úvodní řeči starosty obce vystoupila také tisková mluvčí společnosti ČEPS, a.s., paní Barbora Peterová, která byla na otevření sportiště pozvána. Společnost ČEPS, a.s. totiž z velké části stavbu sportoviště financovala. Paní Peterová s sebou nakonec ještě přivezla další dary v podobě míčů na volejbal, basketbal a další dary pro děti.

Po celé odpoledně bylo k dispozici občerstvení v podobě rautu, který připravily naše ženy, ale na výběr také bylo z grilovaného masa, klobás, libereckých párků a zvěřinového guláše. Zapít se toto všechno mohlo točeným pivem.

Po krátkém úvodním slovu nám mohl začít Dětský den, který začal v nedalekém lesním hájku, kde děti čekaly pohádkové postavy s různými úkoly – POHÁDKOVÝ LES. Po splnění všech úkolů si děti mohly vyzvednout medaile za úspěšné zakončení Pohádkového lesa, dostaly také různé sladkosti a poté si už mohly vybrat z různých doprovodných aktivit, které pro ně byly připraveny – houpačky, pískoviště, klouzačka, prolézačka, bazének, skákání v pytlích, stavba domů pomocí dětských zahradních koleček, kreslení, fotbal, přetahování lanem, …

Akce se zúčastnilo přes 50 natěšených dětí s doprovodem jejich rodičů, ale i ostatní dospělí, kteří se přišli jen pobavit a vydechnout ze všedního života. Celkem se akce zúčastnilo více než 150 účastníků a nutno říci, že atmosféra byla pohodová a přátelská. I díky tomu, že skvěle vyšlo počasí, si všichni celé odpoledne náležitě užili.

Mnohokrát děkujeme všem sponzorům, hostům a zúčastněným, kteří přišli oslavit tuto významnou událost v naší obci.

Napsali J. Mašek a J. Urbanová

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *